„Dajcie mi tylko kamerę i kilku przyjaciół – a ja zrobię film”. - Michael Hanegbi

Stowarzyszenie powstało z myślą o zrzeszaniu ludzi o podobnych zainteresowaniach, ludzi twórczych i pragnących podzielić się swoją twórczością z szerszym gronem odbiorców. Studio Trzeci Pokój powstało z chęci tworzenia, z potrzeby materializowania myśli w obrazy i dźwięki. Jesteśmy grupą pasjonatów przez duże „P”. Zajmujemy się szeroko rozumianą realizacja filmową. Kino niezależne i autorskie to przestrzeń która najbardziej nas interesuje.

„Nie ma nic złego w tym, że jesteś ambitny. Nudzę się z ludźmi, którym na niczym nie zależy, którzy nie mają żadnej pasji”. – Hilary Freeman 

Absolwent Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu w Zielonej Górze, fotoamator oraz „niedzielny” gitarzysta wybrzdękujący agresywne punkowe riffy.

Przede wszystkim wielki miłośnik kina, chylący czoła przed dziełami Romana Polańskiego, Jerzego Skolimowskiego, Wojciecha Jerzego Hasa i… Georga Lucasa. Na ścianach swojego pokoju najchętniej widziałby prace Zdzisława Beksińskiego, Dariusza Zawadzkiego, Rene Magritte Salvadora Dali… Plakatem ze świata „Gwiezdnych Wojen” lub Śródziemia również nie pogardzi.

Laureat konkursów literackich oraz filmowych, realizator posiadający doświadczenie zdobyte na różnych planach filmowych i w redakcjach telewizyjnych. Instruktor sekcji fotograficzno-filmowej działającej przy Ośrodku Kultury i Bibliotece w jego rodzinnym Trzebielu. Niepoprawny marzyciel, kolekcjoner celów do zrealizowania.

Uhonorowany statuetką „Społecznego Działacza Kultury 2018” oraz „Osobowość Roku 2019” w kategorii kultura, w plebiscycie Gazety Lubuskiej. Nominowany za „szerzenie kultury, realizowanie się na polu filmowym i fotograficznym oraz wykorzystywanie swojej pasji do udziału w akcjach charytatywnych”.

HUBERT BĄK

Muzyka to moja pasja. Pasja którą staram się rozwijać konsekwentnie od momentu, kiedy będąc małym chłopakiem zobaczyłem w telewizji pewien zespół rockowy. Trzymając mocno w rękach rakietę do badmintona, będącą w tamtej chwili najwierniejszą imitacją elektrycznej gitary.

Jednak chcąc zachować chronologię zdarzeń, na początku było kino. Niepozorny budynek za którego progiem zaczynał się inny świat, świat w którym mały papierowy bilet kupiony z kieszonkowego był przepustką do przygody…

W przeszłości współtworzyłem kilka zespołów o stylistyce rock/metal. Później przyszedł czas na autorski projekt muzyczny o nazwie „Latona”, gdzie mogłem połączyć dwie pasje – film i muzykę. Zajmowałem się również kreśleniem z dźwięków tła muzycznego do słuchowisk (m.in. współpraca z Niezależną Grupą Miłośników Grozy „Gorektyw”) czy opowiadań grozy w formie teatru wyobraźni („Tchnienie Grozy”).

Od kilku lat działając pod szyldem „Studia Trzeci Pokój” współrealizuję projekty wpisujące się w nurt kina niezależnego. Odpowiadając przede wszystkim za realizację dźwięku i muzykę.

Jako statysta-aktor wystąpiłem w kilku produkcjach profesjonalnych, były to m.in. filmy: „Wołyń”, „Wyklęty”, „Klecha”, „Legiony”.

PIOTR „Latona” KUSAL